Aktuality

Ceská televize natocila neco o mém egu: ZDE

Bicí souprava

Současná souprava - z dílny Hanuš & Heřt (dřevo yarrah):

- snare 13x16"
- bass 18x16"
- floor tom 14x14"
- tom 12x8"
Činely Istanbul AGOP tradicional:
- splash 10"
- crash 16"
- ride 22"
- china 18"
- hi hat 14"
Plus:
- djembe Remo Paolo Mattioli 10"
- hardware Pearl
- ALESIS STRIKE MULTIPAD

Foto soupravy Hanuš & Heřt

Bicí souprava Pearl Master BRX na prodej

HISTORIE:
Tak jako většina bubeníků u nás, jsem i já začínal na značce Amati a měl věčnou hrůzu, kdykoliv bylo nutno něco dotáhnout, neboť materiál používaný v hardwaru je mnohdy podobný dnešním levným... Přestože jsem se je snažil vylepšit, ihned po převratu jsem si začal sestavovat soupravu od firmy Pearl (Export) podle svých představ. Taktéž tuto soupravu jsem později upravil například odstraněním fólie a vybroušením korpusu. Co se týče hardwaru, i tam jsem nakonec skončil u firmy Pearl. Hrál jsem na tuto soupravu hodně dlouho, až jsem nakonec dospěl k názoru, že je nutno pořídit kvalitnější řadu a rozhodl se pro Pearl master BRX. Nechal jsem si postavit soupravu u pana Ivo Honaizera z Opavy. Byl jsem nadšen a rozhodnut s touto soupravou zestárnout.

Párkrát jsem v průběhu let narazil na firmu HANUŠ & HEŘT, ale vnímal jsem to spíše jako rozmar. Až jednou jsem na Janáčkově konzervatoři v Brně jemně ťukl do položeného bubínku ve filharmonii a řekl jsem si: "Musím se vyhýbat podobným nástrojům, neboť chtíč je silný pán...".

Nakonec jsem stejně podlehl, a to při zkoušce bubínku svého kamaráda Martina z Karolinky, který si od pana mistra Hanuše jeden zakoupil. Hned při první příležitosti jsem navštívil jeho dílnu naproti Břevnovského kláštera, kde jsem strávil nejméně 5 hodin za přítomnosti skvělých nástrojů a lidí. Mistr dokonce svolil k možnosti výroby celé soupravy, a to už jsem neodolal...